📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Filtre sú určené na použitie s celotvárovým maskami či polomaskami - samostatne príliš úžitku neurobia. Filter je však potrebné dobre vyberať - aby spĺňal požiadavky, ale tiež aby bol kompatibilný s danou maskou.

Čo sú časticové filtre

Časticové filtre, ktoré sa používajú spoločne s maskami či polomaskami, slúžia k ochrane svojho nositeľa pred škodlivinami, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu. Tie môžu mať formu prachu alebo dymu.
Tieto filtre musia byť podľa normy STN EN 529 označené - konkrétne sa potom jedná o typ, triedu, farbu, ale aj označenie výrobcu, značku CE a číslo normy. V prípade časticového kombinovaného filtra P3 R sa napríklad jedná ofilter typu P s bielym označením, ktorý spĺňa hneď 3 normy.Tento filter chráni pred škodlivými pevnými a tekutými časticami, biologickými a rádioaktívnymi pevnými a tekutými aerosólmi, ale aj baktériami a vírusmi.

Čo znamená označenie písmenom P?

Zaujalo vás označenie P3R u vyššie uvedeného filtra a hovoríte si, čo táto skratka znamená?
Číslo za písmenom P označuje filtračnú účinnosť protičásticového filtra a udáva sa na stupnici 1-3. P1 označuje nízku účinnosť, P2 strednú účinnosť a P3 vysokú účinnosť. Ďalej je možné si všimnúť aj písmena R - to znamená, že je filter vhodný na opakované použitie. Je možné sa stretnúť aj s písmenom D, ktoré označuje, že bol výroboktestovaný na dolomitický prach. Posledným písmenom je potom S, ktoré značí obmedzenie v používaní - produkt je vhodný len proti aerosólom v pevnom skupenstve.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Materiál