📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Značka tričiek CityZen, ktorá vznikla v Českej republike v septembri roku 2018, by sa dala označiť za startup. Avšak nápad na ňu dostal René Němeček už o viac ako 20 rokov skôr. A spoločne s dvoma kamarátmi ju priviedol k životu.

Spoločnosť CityZen bola založená len nedávno, ale jej nástup je možné charakterizovať ako raketový. Za jej vznikom stoja traja kamaráti z Chrudimi, René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň. Prvý z nich má na starosti výrobu a inovácie, druhý je výkonným riaditeľom a ten tretí riaditeľom finančným. Pavel Hrstka sa už za dobu existencie stihol stať podnikateľom roka a ďalšie ocenenie získala samotná značka CityZen, okrem iného je Startupom roka a vyslúžila si aj cenu ShopRoku porovnávača Heureka.

Rýchly nástup

Značka CityZen oficiálne uzrela svetlo sveta prvý školský deň roku 2018 a ešte pred Vianocami sa začali hrnúť prvé objednávky. Pôvodne malé firmy si aj vďaka jej inováciám začali všímať médiá a verejnosť a marketing už spočiatku fungoval dokonale. Až tak dokonale, že po pol roku sa začali vyprázdňovať sklady a hrozilo sklamanie zákazníkov. Tí však počkali a výrobca tak mohol rásť ďalej. Cez vyššie spomínané ocenenia alebo crowdfundingové kampane na HitHite sa stal rešpektovanou značkou textilu nielen v ČR, ale napríklad na Slovensku alebo v Nemecku… a rast pokračuje.

Tričká s pridanou hodnotou

Keď René Němeček roku 1995 premýšľal nad tým, ako na trh priniesť tričká, ktoré by sa nejako odlišovali od súčasnej ponuky, zaoberal sa aj otázkou kvality. Po dvadsiatich rokoch tak CityZen mohol prísť s tričkami, ktoré sa môžu chváliť tým, že sú vyrobené z tej najkvalitnejšej, na trhu dostupnej bavlny. Nejde o lacnú bavlnu z Ázie, ale o materiál vysokej gramáže z Egypta, USA alebo Grécka.

Do Českej republiky prichádza tento materiál vo forme režnej priadze. Tá je následne pletená a farbená (tým najekologickejším dostupným spôsobom) a následne prebieha jej strihanie na CNC strojoch (cutteroch) a ručné šitie. Všetky tieto procesy sa dejú výhradne na území Českej republiky alebo Slovenska a po každej fáze nastáva dôkladná kontrola kvality.

Pridanou hodnotou pri tričkách značky CityZen je však rovnomenná povrchová úprava, ktorú Němeček so spolupracovníkmi vyvíjali celé roky. Vďaka tejto povrchovej úprave nie je na tričku vidieť pot, takže si ho môžete obliecť rovnako do prírody či do posilňovne ako na pracovnú schôdzku. Úprava bavlny CityZen ďalej redukuje množenie baktérií, čo v konečnom dôsledku znižuje zápach. A tričká CityZen ďalej dobre odolávajú špine.

Pri tom všetkom ale stále ide o plne funkčné tričká, ktoré dokážu fungovať bez membrány! Sú príjemné na dotyk a navyše sú silne savé a rýchloschnúce, takže už vás neprekvapí žiadny kondenzovaný pot ani vlhkosť pri tele. Tričká značky CityZen sú navyše 100 % recyklovateľné, takže šetrná k životnému prostrediu nie je len ich výroba, ale aj likvidácia na konci životného cyklu. Vďaka kvalitným materiálom a spracovaniu je však tento životný cyklus výrazne dlhší ako pri veľkej časti konkurencie.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Veľkosť
Kategória
Objem (l)
l l
Materiál