📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Notebook by sme mali mať vždy uložený tak, aby bol v bezpečí. Nesmie spadnúť, dostať sa do kontaktu s kvapalinami a tak ďalej. Batoh na notebook by teda mal mať špeciálne polstrované vrecko, ale to nie je zďaleka všetko.

V batohoch denne prenášame najrôznejšie veci. Môže ísť napríklad o desiatu, náhradné oblečenie, pitie, kľúče, veci do práce a tak ďalej. K tomu sú všeobecne batohy uspôsobené. Čo keď ale potrebujeme niesť niečo cennejšie, čo by sa rado mohlo vplyvom zlého zaobchádzania alebo prípadného pádu rozbiť. Aktuálne máme na mysli niečo, čo mnoho z nás takmer denne používajú, sú to notebooky.

Čím to?

Batohy na notebooky sú celkom hľadaným artiklom a však čo im pomáha s prenášaním týchto drahých osobných počítačov? Pochopiteľne musí byť batoh nejako prispôsobený, aby sa v ňom dal notebook bezpečne prenášať. K tomu mu pomáha vnútorná štruktúra. Tú si musíme pri výbere dobre skontrolovať. Ako vyzerá? Vnútri batohu bude priestor, kam sa notebook vloží. Tento priestor musí byť polstrovaný a najlepšie ochránený a oddelený tvrdou stenou s polstrovaním smerom k notebooku. Hoci sa to nemusí zdať ako zásadné, verme, že pevnému disku stačí celkom málo na to, aby sa nenávratne rozbil. Toto vrecko bude rôzne veľké, podľa veľkosti batohu. Podľa toho sa odvíja aj veľkosť notebooku, ktorý do nej schováme. To je potrebné mať na pamäti - 17" notebook totiž do 15,6" priestoru skrátka nenapcháte.

POZOR!

Batohy na notebooky sú väčšinou mestského typu. Majú teda zatváranie pomocou zipsu a nie veka. To je trochu škoda, pretože veko pôsobí lepšie ako ochrana proti premoknutiu. Zip vyžaduje ochranu légiou, ktorá mu pomáha nepremoknúť. Rovnako tak mu v tom musí pomáhať aj materiál. Výrobcovia sa veľmi snaží, aby poskytli čo najlepšie materiály na ich batohy. Najčastejšie sa však stále stretáváme s polyesterom a nylonom. Poslednou vecou, na ktorú si musíme dať pozor, je prítomnosť pláštenky. Pri vystavení dlhšiemu a prudkému dažďu by mohol batoh promoknout. To väčšinou až tak veľmi nevadí, predsa len sme v meste a domov to pravdepodobne zas tak ďaleko nemáme. Nezabudnime však, že nesieme notebook a ten sa s vodou veľmi rád nemá. Je teda nanajvýš nutné, aby mal batoh buď vystavanú pláštenkualebo si ju k nemu zakúpiť.

Všetko je rovnaké

Inak sa skrátka jedná o batoh ako každý iný, ktorý by mal mať to isté, ako každý iný. Medzi tieto veci patrí napríklad nosný systém, pretože môže byť notebook so všetkým aj 3 kg ťažký. Dva ramenné popruhy spolu s dobre urobeným odvetraným chrbtom dokáže zvládnuť naše predpoklady. Ostatné veci, ako sú pútka a vrecká, sú čisto na našich predikciách.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál