📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Spoločnosť AKU Tactical je rodinná firma založená pred štyridsiatimi rokmi obuvníckym majstrom a výrobcom topánok, pánom Galliano Bordinim z Montebelluna. A dnes tvorí doslova srdce talianskeho obuvníckeho priemyslu čo sa týka outdoorových topánok.

Spoločnosť AKU Tactical je rodinná firma založená pred štyridsiatimi rokmi obuvníckym majstrom a výrobcom topánok, pánom Galliano Bordinim z Montebelluna. A dnes tvorí doslova srdce talianskeho obuvníckeho priemyslu čo sa týka outdoorových topánok.

Už od počiatku najviac utvárala firmu AKU Tactical trojica základných vecí: nadšenie, skúsenosti a kreativita. To sa podpisuje na jednoznačnom rukopisu firmy na všetkých jej produktoch a dáva to firme AKU Tactical špecifický osobnostný rukopis. Firma je tiež samozrejme cele oddaná aj tomu, zachovať si svoje tradičné talianske remeslo a ďalej sa v ňom zlepšovať.

Aj dnes sa všetko u spoločnosti AKU Tactical vyrába stopercentne len a výhradne v Európe, takže u všetkých výrobkov sa dá nájsť a dohľadať, odkiaľ konkrétne pochádza a aký je jeho zdroj. Navyše, všetky materiály aj suroviny pre tieto talianske outdoorové topánky sú v prevažnej miere od lokálnych dodávateľov. Jeden každý model od firmy AKU Tactical je preto kombináciou tradičného ručného talianskeho umenia spolu s moderným technickým vybavením. Od výberu najlepšej kože, cez skúmanie dokonalého sadnutia topánky na nohu (bio-dynamické inžinierstvo), zodpovedný prístup k zákazníkovi i sebe je tu viditeľný na viacerých frontoch. A to je tiež hlavná záruka, akú AKU Tactical ponúka každému svojmu zákazníkovi.

Aké certifikácie vlastní spoločnosť AKU Tactical?

Spoločnosť AKU Tactical implementuje a udržuje si tieto certifikáty kvality: UNI EN ISO 9001:2015 - UNI EN ISO 14001:2004 štandard a tiež vlastní i "OHSAS 18001:2007 Occupational Health and Safety Management" systémovú certifikáciu.

AKU Italia Environmental Management System bol adaptovaný pre UNI EN ISO 14001:2004 štandardy, za tým účelom, aby bolo možné dosiahnuť maximálnej kvality a vysoko udržateľného profilu. To všetko len vďaka sklonom firmy AKU Tactical ku kvalitným štandardným technickým riešením.

Prečo armády milujú AKU Tactical a prečo AKU Tactical rastie na taktických trhoch?

Rok 2017 bol pre firmu AKU Tactical veľmi úspešný - nakoniec, vtedy sa jej pobočke AKU Italia z Montebelluna podarilo vyhrať tender na do-zásobovanie Britskej armády svojimi jedinečnými produktmi.

Ide o zákazku na päť rokov, takže je takmer isté, že to značku AKU Tactical stavia na trhu do úplne nového, viac prestížneho, svetla. Nedávne víťazstvo ale neprišlo len tak samo od seba a náhodou, predchádzala tomu totiž cca dvojročná doba príprav a práce na potenciálnej zákazke. Fakt, že sa AKU Tactical stala jediným zo štyridsiatich účastníkov, kto zákazku získal, nie je až tak šokujúci, keď sa nad tým zamyslíme. Iste aj vy budete súhlasiť, že absolútne každý, kto pozná spoločnosť AKU Tactical, tak je mu jasné, že to ani inak dopadnúť nemohlo!

Paolo Bordin, CEO AKU Tactical vec komentoval takto: "Fakt, že sú všetok členovia Britskej armády vo všetkých jej jednotkách a typoch nasadenia spokojní, naznačuje, že technické prevedenie všetkých topánok je na naozaj špičkovej úrovni - spokojnosť operačných jednotiek odtiaľto s modelom (a jeho funkčnou charakteristikou) PILGRIM GTX COMBAT FG M je tu totiž naozaj mimoriadna."

Prakticky dokonalé skúsenosti firmy AKU Tactical však neprišli len tak samé od seba. Ich spolupráca s inými armádami je totiž stále nažive. A špeciálne to platí pre Arma Suisse (Švajčiarska armáda, pre ktorú vyrábala model KS Schwerte 14 GTX N) a predtým aj pre americké špeciálne jednotky Navy Seals a nemenej legendárne Green Berets (oboje topánky PILGRIMG GTX COMBAT). Ďalšie dvere sa nedávno AKU Tactical otvorili v dánskej armáde, ktorá berie hneď tri modely pre svoje rôzne jednotky (GRIFFON COMBAT GTX pre Special Forces operujúci v chladných podmienkach, PILGRIM DESERT pre horúce bojisko a PILGRIM PATROL GTX ako univerzálny a dobre funkčný štandard).

To postavilo firmu AKU Tactical do rovnakej vysokej štartovnej polohy ako iné značky, čo tu pracujú už po celé generácie. Suma sumárum, AKU Tactical všetky porazila v kategórii COMBAT a to modelom Pilgrim GTX Combat FG M, ktorý je dielom jednak jeho špecializácie na topánky a za druhé, vznikol iste aj vďaka využitiu moderných špičkových materiálov typu Gore-Tex ® a Vibram®.
Spoločnosť AKU Tactical sa k celej zákazke prirodzene postaví čelom a už zaúkolovala svoje tri výrobné centrá (Taliansko + Rumunsko + Srbsko) v rámci dodržania jednak vysokých nárokov na objemy produkcie a za ďalšie, bude kľúčové, aby pri vyššom objeme nepoklesla nijako ani kvalita.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Veľkosť
Značka
Materiál