📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Americká firma Aimpoint® vyrába už desiatky rokov optické zameriavače, hlavne kolimátory a ďalšie príslušenstvo pre zbrane. Už v roku 1974 prišla ako vôbec prvá na svete na trh s kolimátorom so zameriavaním červenou bodkou pre lovcov a športových strelcov.

Spoločnosť Aimpoint® vyrába optiku na zbrane, vyrába ju dlho a vyrába ju dobre. Veď každý jej zameriavač je ručne vyrábaný vo Švédsku.

Majte obe oči otvorené

Jednoduchosť používania podčiarkuje možnosť mať obe oči otvorené. Čo nie je úplne zvykom. Optika Aimpoint® sa dá používať tak, že jedným okom cez ňu sledujete cieľ a tým druhým mimo ňu svoje okolie. Vďaka tomu vás nemôže takmer nič prekvapiť. Tento koncept platí pre všetky zameriavače značky Aimpoint®.

Extrémna odolnosť

Kolimátory Aimpoint® sa chvália extrémnou výdržou, ktorá je testovaná v tých najnáročnejších podmienkach. Pri testoch sú tieto zariadenia vystavované extrémnym teplotám, ponorením pod vodu (niektoré modely zvládnu aj „pobyt“ v hĺbke okolo piatich metrov) a nie práve ideálnemu zaobchádzaniu. To všetko musia vydržať produkty, na ktorých občas závisí aj život ich držiteľa.

Riešenie pre množstvo typov zbraní

Aimpoint® ponúka riešenie pre množstvo rôznych typov strelných zbraní, od automatických pušiek cez brokovnice, AR-15 po perkusné zbrane. Vo Švédsku ručne vyrábaná optika je vždy v továrni kalibrovaná, aby ste ju pri prvej montáži na vašu zbraň museli len minimálne prispôsobovať.

Prevádzka bez paralaxy

Kolimátory Aimpoint® fungujú bez paralaxy, čo znamená, že viditeľná bodka je rovnobežná s vývrtom vašej zbrane, nech už sa na zameriavač pozeráte z akéhokoľvek uhla. Bod vo vnútri zameriavača tak nemusíte vystreďovať – tam, kde sa nachádza tento bod, tam sa nachádza aj cieľ, prirodzene pri správnej kalibrácii. Môžete sa tak sústrediť na cieľ a pritom mať obe oči otvorené.

Životnosť batérií

Batéria v kolimátoroch značky Aimpoint® vám vydrží celé roky. Jedným z dôvodov je aj technológia s názvom ACET (pokročilá technológia efektivity obvodov), ktorá výrazne znižuje spotrebu batérie. Niektoré výrobky od spoločnosti Aimpoint® vydržia na integrovanú batériu fungovať pokojne aj osem alebo desať rokov.

Dodávky pre armádu

Kolimátory s červenou bodkou od spoločnosti Aimpoint® používajú nielen lovci a športoví strelci, ale aj armády a príslušníci rôznych policajných zložiek. Len americká armáda si od Aimpoint® od roku 1997 objednala vyše 2 milióny zameriavačov. Dnes je firma považovaná za jedného z najspoľahlivejších výrobcov elektronických zameriavacích systémov na svete. Jej produkty patria aj k tým najodolnejším a najefektívnejším.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena