📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Spoločnosť Suunto nepochádza z Japonska, ale z Fínska. V jej ponuke dnes nájdeme všetko od digitálnych hodiniek, cez kompasy a veci pre ľudí do vody aj pod vodu. Tiež ponúka drobné príslušenstvo okolo (ako napríklad popruhy).

Spoločnosť Suunto nepochádza z Japonska, ako by možno jeden z jej názvu povedal, ale z Fínska. Napriek tomu ale jej pobočky a zástupcov nájdeme po celej krajine: v Českej republike, ale aj v USA, Anglicku, Švajčiarsku, Austrálii, Kanade, Rakúsku, Dánsku, Fínsku logicky, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Japonsku, Nórsku, Španielsku a Švédsku.

Odkedy spoločnosť Suunto funguje a kto ju založil?

Dobrodružstvo a skúmanie cudzích miest a krajín je doslova "v krvi" firmy Suunto, pretože keď ju v roku 1936 Tuomas Vohlonen zakladal, tak všetko robil preto, lebo potreboval pre svoje cesty čo najpresnejší kompas. Tie existujúce mu nevyhovovali.

Firma vždy dala na robustnosť a funkciu, čo potvrdzuje aj jedna jej historická udalosť: fínsky vojak poručík Norrback je zastrelený za Veľkej Zimnej Vojny. Mal ale na prsiach svoj kompas Suunto M-311, ktorý bol z kovu a zachránil mu život.

Pre koho sú veci od Suunto najlepšie určené?

Počiatočný impulz bol rozhodne uvádzať všetko pre cestovateľov. Je ale faktom, že ako šiel čas, tak boli produkty Suunto od najvyšších hôr až po najhlbšie oceány. Firma Suunto skrátka neustále posúva svoje hranice a limity (rovnako ako to majú vo zvyku robiť aj ľudia, čo majú radi prírodu).

Spoločnosť Suunto je hrdá na to, že sa jej podarilo u rady ľudí premeniť sny na skutočnosť. Ale dobrodružstvo nie je len o tom posúvať svoje fyzické limity na cestách. "Dobrodružstvo" je pre Suunto niečo ako vec, čo má firma stále v mysli a čo je pre ňu kľúčové aj u všetkých zamestnancov.

Či už je teda vaše dobrodružstvo veľké alebo malé, je to o tom, že ste vonku a užívate si nejaké výzvy.

Veci Suunto ale aj priamo milujú športovci aj atléti všetkých foriem.

Čo firma Suunto predáva?

Aktuálne firma predáva (okrem iného) aj digitálne hodinky, kompasy a veci pre ľudí do vody a pod vodu. Tiež ponúka drobné príslušenstvo okolo ("záznamníky" srdcového tepu, popruhy, sady batérií, ...).

Aj v čase elektroniky a satelitnej navigácie je ale firma Suunto presvedčená, že starý dobrý mechanický kompas a vytlačená mapa je tá najlepšia a najspoľahlivejšia cesta, ako navigovať. Žiadny z kompasov Suunto nepotrebuje energiu.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg