📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Píšťalka s menom "Storm® All-Weather Safety Whistle" je najhlasnejšia píšťalka na trhu. Jej patentovaný dizajn aj prevedenie jej dokonca umožňuje počuť aj 15 metrov pod vodou vďaka špeciálnej konštrukcii zvukovej komory.

Píšťalka s menom "Storm® All-Weather Safety Whistle" je najhlasnejšia píšťalka na trhu. Jej patentovaný dizajn aj prevedenie jej dokonca umožňuje počuť aj 15 metrov pod vodou vďaka faktu, že zvuková komora núti všetku vodu hnať sa preč z komory.

Ako to, že je píšťalka Storm® All-Weather Safety Whistle tak hlasná?

Roku 1850 vynašiel Dr. Hermann von Helmholtz tzv. Helmholtzův rezonátor. V kocke povedané, jedine vtedy, keď bola rezonančná komora ideálnej veľkosti, tak sa zvuk bude odrážať od stien a násobiť.

Tento princíp nebol nikdy paradoxne využitý u nejakého produktu, kým Dr. Howard Wright nevynašiel Storm Whistle roka 1988.

Ako je píšťalka Storm® All-Weather Safety Whistle a jej sestra hlasná?

Hlasitosť píšťalky bola meraná vo zvukotesnej komore v St. Louis, Missouri a bolo zistené, že ide o hodnú 106 dB. Jej slabšia kolegyňa "The Windstorm™" mala pre zmenu len 102-103 dB, čo z nej ale stále robí rekordmana, čo je ďaleko za zvyškom produkcie na trhu.

Naozaj píšťalka Storm® All-Weather Safety Whistle funguje pod vodou?

Vnucuje sa prostá hypotéza: keby nebola, tak by ju dnes asi ťažko využívali potápačské kluby pri organizovaní svojich súťaží.

Píšťalka funguje aj vtedy, keď je úplne mokrá, čo je tiež vlastnosť, ktorá je pri záchranárstve a plavbe doslova na nezaplatenie. Bežné píšťalky totiž vo vode nefungujú.

Ako sa líši píšťalka Storm® All-Weather Safety Whistle a kompaktná verzia "The Windstorm™"?

Jediný rozdiel medzi nimi je v tom, že kompaktná verzia "The Windstorm™" je menšia, takže je o trochu slabšia, čo sa týka jej decibelového výkonu. Inak má ale všetko čo väčší kus - premyslený patentovaný dizajn, rovnakú počuteľnosť vo vode atď.

Píšťalka "The Storm All-Weather Safety" bola starostlivo navrhnutá tak, aby vyprodukovala tie najvyššie predstaviteľné zvukové vlny. Možno ju počuť preto skrze sklo, vodu aj múry. Možno ju počuť aj medzi stromami až na 400 metrov.

Ako šiel ale čas, objavilo sa niekoľko klientov, ktorí by radi mali o niečo kompaktnejšie riešenie tejto píšťalky. Chceli niečo, čo sa zmestí na kľúče, do malého vrecka či sady na prežitie.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Materiál