📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Gore-Tex® Extended Comfort

Obuv vybavená technológiou Gore-Tex® Extended Comfort je ideálna do teplejších podmienok a súčasne vhodná pri nadpriemernej fyzickej aktivite nositeľa, napríklad pre taktické misie v púštnych podmienkach.

Nie nadarmo nesie technológia celý názov „Gore-Tex® Extended Comfort for Desert Operations and Other Warm Climate Scenarios“, teda v preklade „rozšírený komfort pre púštne operácie a ďalšie scenáre v teplej klíme“.

Čo je Gore-Tex®

Technológia prirodzene využíva patentovanú membránu Gore-Tex®, čo je technická tkanina spevnená extrémnym teplom. Táto tkanina obsahuje približne 1,4 miliardy mikroskopických pórov na každý štvorcový centimeter. Tieto póry sú približne 20 000× menšie ako kvapka vody, ale súčasne 700× väčšie ako molekula vlhkosti. Výhody týchto vlastností si môžete doplniť sami - áno, taký materiál zostáva vodeodolný, ale súčasne je priedušný a dokáže odvádzať vlhkosť od chodidla.

Variant Extended Comfort má nad membránou Gore-Tex® ešte vonkajší materiál s ochranným úpletom, ktorý chráni pred splaškami a bežne sa vyskytujúcimi chemikáliami. Pod membránou smerom k nohe sa potom nachádza špeciálna vnútorná podšívka.

Pre stopercentnú ochranu v púšti

Ak by sme sa zamysleli nad tým, aké komplikácie hrozia našim chodidlám v púšti, potom nás ako prvé napadne prílišné horúco. Lenže keby to bolo všetko, stačili by nám tu klasické taktické topánky s ventilačnými otvormi a textilnou sieťou pre čo najvyššiu priedušnosť.

Lenže do takýchto topánok by sa vám ľahko dostal piesok a prach. Tie majú abrazívne vlastnosti, takže pri pohybe nohy v topánke začnú skôr alebo neskôr vytvárať pľuzgiere, odreniny a ďalšie poškodenie kože, ktoré sa navyše týmto prachom ľahko zapáli. Ak ste v púšti za účelom vojenskej misie, takáto nepríjemnosť môže výrazne ovplyvniť vašu schopnosť sústredenia.

Zhrnuté a podčiarknuté, obuv s technológiou Gore-Tex® Extended Comfort chráni chodidlo svojho nositeľa pred vodou a ďalšími tekutinami a taktiež pred pieskom, pričom pot v smere od chodidla môže bez problémov unikať von. Taká obuv je súčasne odolná aj priedušná.

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne