📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Spoločnosť SICH™ neponúka len turnikety. Kdeže! Ponúka istotu a slobodu. Ponúka možnosť, ktorá dáva nádej na pokračovanie. O čom to vlastne hovoríme? Poďte sa dozvedieť viac!

Vojny bohužiaľ patrí k histórii nášho sveta. Či už sa jedná a lokálne, alebo svetové. Avšak v časoch najväčšej núdze boli často vynájdené tie najužitočnejšie vynálezy. Inak tomu nie je ani u spoločnosti SICH™.

Základný kameň položený vojnou

Keď sa v roku 2014 začala vyostrovať situácia na Ukrajine v Donbaskou vojnu (ako je konflikt nazývaný), obyvatelia vedeli, že je zle. Ako sa už spomenulo, je to práve čas najväčšej núdze, kedy dochádza aj k tomu dobrému. V tomto roku bola tiež založená spoločnosť SICH™. Názov vyplýva z ukrajinského symbolu pre silu. Nemusíme si nič nahovárať, názov je krátky, dobre zapamätateľný a má v sebe niečo, čo nám hovorí: ,,Toto bude vážne!“.

Spoločnosť bola založená tímom špecialistov a dobrovoľníkov, na čele stál Aleksandr Hamodovskyi. Ich cieľ bol jasný. Hnal ich dopredu ako kŕdeľ sťahovavých vtákov pri ceste do teplých krajov. Mali jedinú vidinu, pod ťarchou ozbrojeného konfliktu a stále zvyšujúcim sa nebezpečenstvom, vytvoriť turniket, ktorý nebude ako každý iný. Tento mal fungovať za každého počasia. Nehľadiac na to, či je končatina od blata, snehu, premrznutá, alebo mokrá. Musel zastaviť alebo obmedziť krvácanie a tým dať poranené osobe väčšiu šancu na život. Jednoducho musel fungovať, a to sa podarilo.

Všade kam sa pozrie

Výsledkom snahy pomerne obsiahleho tímu vývojárov a konštruktérov je dnešný turniket s prostým názvom SICH-tourniquet. Prešiel niekoľkými štádiami vývoja a testovania. Všetko za jedna. Turniket sa začal užívať v praxi, a tak sa spoločnosť SICH™ stala popredným dodávateľom pre Ukrajinskú políciu, armádu aj národnú gardu. Netrvalo to dlho a turniketu SICH si všimli aj ľudia zo zahraničia. Vďaka tomu mohla spoločnosť expandovať a ponúknuť svoje komplexné riešenie aj ostatným štátom a ich zložkám. V roku 2017 sa spoločnosť pod záštitou Rimas Žilinkskase rozšírila na SICH Europe (sídlo v Litve).

Náskok vďaka odhodlaniu

Napriek tomu, že turniketov je veľká skupina a človek by na ich porovnanie potrebovať veľa času, sú SICH™ turnikety v niečom trochu iné. Možno sú to okolnosti vzniku, alebo len správni ľudia na správnom mieste? Oboje! Sich™ totiž ponúka mnoho vylepšení, ktoré niektorým turniketům chýbajú. Máme tu klasické gumové turnikety, ešte nedávno používané jednotkami SWAT, turnikety používané paramedikmi u špeciálnych vojenských operácií, a ďalšie. V čom je teda SICH iný?
Nebudeme si tu vymenovávať výhody, to prenechajme recenzii. Turnikety, ... no dobrá tak len tak okrajovo ...! Turnikety sú veľmi dobre navrhnuté. Majú duralové prvky, ktoré zaručujú dlhú životnosť a spoľahlivosť. Napriek tomu je turniket urobený tak, aby aj pri stiahnutí nepoškodzoval mäkké tkanivo. Nedochádza tak k atrofii. Unikátny a patentovaný sťahovací mechanizmus dodáva turniketu to, čo by mal mať každý - spoľahlivosť. Patentovaný trojuholníkový istiaci prvok poskytuje rýchlo zaistenie sťahovacieho prvku aj voľného konca turniketu. Čo sa nám ale páči asi najviac a sľubujeme, že je to už posledné - štítok pre záznam. Na turniketu je malý obdĺžnikový priestor pre zapísanie poznámky. Môže to byť krvná skupina, čas povolenia turniketu, aby nedošlo k odumretiu tkaniva v končatine. No a čo je úplná paráda - nepotrebujeme prepisovačku. Stačí nôž, alebo napríklad náboj. Tým označíme štítok.

Záverom ...!

Tak čo na to hovoríte? Zaujala vás spoločnosť SICH™ a ich komplexné riešenie pomocou turniketu? Nás áno! A nie sme sami. Slovo SICH™ sa začína hovoriť po celej Európe. Veríme, že do niekoľkých rokov budú plnohodnotným zástupcom v mnohých krajinách Európy, možno aj sveta. Ponúkajú totiž možnosť zraneným a uľahčujú prácu tým, ktorí ich zachraňujú. To všetko pomocou ľahkého, spoľahlivého a odolného turniketu. Máte ho už vo svojej výbave?

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka