📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Moskytiéra drží otravný hmyz ďalej od našej tváre a ostatných častí tela. Ochránime sa tak pred štípancami, ale často aj pred chorobami. Existuje hneď niekoľko druhov, o ktorých by sme mali vedieť skôr, než budeme vyberať.

Bzz bzzzz bzzz všade okolo hlavy. Prírodu môžeme mať radi, je krásna a scenérie nás často unesú myšlienkami niekam inam. Čo ale na prírode neznášame všetci, je ten otravný hmyz. Otravní cudzopasníci, ktorí hodujú na našej krvi. Navyše zanechávajú otravné štípance, ktoré svrbia aj niekoľko dní. Možno sa efektívne chrániť? Áno, môžeme používať rôzne repelenty a biologické odpuzovadla. Sami vieme, že nie sú ani zďaleka tak účinné, ako popisujú reklamy a etikety. Treba hmyzu brániť mechanicky. Ako to urobíme? Moskytiérou predsa!

Už dosť

Moskytiéra je vzdušná tkanina, ktorá je buď priesvitná alebo priehľadná. Nepleťme si. Túto tkaninu umiestnime tam, kam potrebujeme a ona mechanicky bráni komárom a ostatnej hávede sa k nám dostať. Mechanickú prekážku už hmyz nezdolá. Jej použitie je jednoduché. Môžeme ich rozdeliť na osobné moskytiéry a lôžkové. Osobné sú trochu komické, ale svoj údel plní bravúrne. Dávame si ich cez hlavu alebo pripíname na klobúk. Siahajú často až k prsiam alebo k ramenám. Rovnako tak si ich môžeme pod krkom stiahnuť, ale časť krku zostane väčšinou nechránená. Už asi každému došlo, čo sú to lôžkové moskytiéry. Tie sa zavesia nad lôžko, ktoré chránia úplne celé. Je to najlepšia možná ochrana pred týmito parazitmi.

Osobná alebo lôžková?

Výber je dosť jednosmerný. Buď chceme fungovať a chodiť, tak sa nám hodí osobná. Alebo sa chceme v pokoji vyspať, takže siahneme po tej lôžkovej. Mali by sme si dať pozor na veľkosť moskytiér a ich štruktúru. Keď chceme skrz ňu vidieť, volíme priehľadnou. Všetko nájdete v tejto kategórii, ktorá svojím pôvodom hovorí - Už dosť hmyzu a následnému svrbeniu.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Materiál