📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Ľadvinka je skvelým spoločníkom na cesty. Jej umiestnenie nám dáva kontrolu nad jej obsahom. Je však viac možností, ako a predovšetkým za akým účelom nosiť ľadvinku.

Vyrážame von, napríklad len tak na prechádzku alebo do mesta. Potrebujeme si so sebou vziať kľúče a peňaženku plus pár ďalších vecí. Ale čo keď naše oblečenie nemá dostatok vreciek? Batoh sa nám brať nechce - je zbytočne veľký a dnes sa nám nehodí. Musíme siahnuť po niečom inom, po niečom skladnom. Siahneme teda po ľadvinke. Ľadvinka je malá batožina, ktorá sa nosí okolo pása. Pohodlne do nej môžeme dať veci, ktoré potrebujeme. Budeme ich tak mať pohromade, čo znamená väčší prehľad a bezpečie.

Preč so stereotypom

Ľadvinky? To poznám, šuštiakové a sociálne... ďakujem, nechcem. Mnoho ľudí si ich tak iste pamätá, či už zo starých filmov alebo z vlastnej skúsenosti. Boli to nepekné vrecká umiestnené na bruchu, ktorým chýbalo snáď všetko, čo by mali mať. Ale aj cez to sa používali. Dnešná doba ľadvinkám moc nepraje, nie je to práve módny trend. hoci sa už starým typom moc nepodobajú. Dnes sa jedná o perfektnú batožinu, ktorá sa vyrába v najrôznejších podobách a variantoch. Veľké, malé, s vreckami alebo bez nich - tých možností je naozaj veľa. Rovnako tak je tomu aj pri materiáli.

Šušťáku, odpočívaj v pokoji

Odpoveďou pre nás, ktorí sa zaujímame o pokrok z hľadiska materiálov u ľadviniek je - Nylon. Hlavný materiál, z ktorého je ľadvinka ušitá, udáva aj vlastnosti, ktoré budeme požadovať. Hľadámeodolnosť, pevnosť, vodoodpudivosť a podobné. Všetko toto nylon ponúka. Má mnoho foriem, od 1050D balistického nylonu, ktorý je najlepší vo svojej kategórii, k ostatným, ale stále dobrým formám (400D, 600D a tak ďalej). Okrem toho sa tieto materiály dajú impregnovať, alebo sú opatrené povrchovou úpravou. Povrchová úprava, napríklad v podobe naneseného teflónu, ešte zdokonaľuje vlastnosti materiálov. Stále nie sme presvedčení? Ďalšími prvkami na ledvinkách sú zipsy, cvoky a rýchlospony. Aj u týchto spojovacích materiálov sa dá počítať s vysokou kvalitou, len si ju musíme postrážiť.

Skvelý prístup

Ľadvinka sa pripevňuje k telu pomocou popruhu, ktorý sa zapína okolo pása. Práve vďaka tomu ponúka skvelý prístup k svojmu obsahu. V prirodzenej polohe v stoji nám ruky končí pri začiatku stehien. Pozícia ľadvinky je teda iba 20 centimetrov nad nimi. Pri jazde na bicykli, krátkom výletu alebo ľahších štýloch turistiky toto umiestnenie naozaj oceníme. A čo pohodlie? Pohodlie zaisťujú vypolstrované časti ľadvinky, široký popruh, ktorý sa nezarezáva a dobre spracovaná celková konštrukcia. Na to si musíme dať pozor aj pri výbere. Dobrý materiál je samozrejmosťou, ale pohodlie a ľahký prístup si musíme skúsiť. Vnútorné rozvrhnutie tiež hrá rolu. Koľko má ľadvinka vreciek? Kam sa čo dá dať? Bude mi to vyhovovať? To sú otázky, ktoré v konečnej fáze rozhodujú. Ľadvinka totiž nemusí byť len malá, ale aj pomerne veľká. Rovnako ako u batohov musíme vedieť, k čomu ju budeme používať skôr, než začneme vyberať.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka
Výška (cm)
cm cm
Šírka (cm)
cm cm
Hĺbka (cm)
cm cm
Hmotnosť (kg)
kg kg
Objem (l)
l l
Materiál