📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Nie každý z nás má zdravý zrak, každý ale musí zrak chrániť. V tomto ohľade sa hodí dioptrické vložky. Tie sa bohužiaľ nehodí do každých okuliarov. Preto je potrebné si ich nákup rozmyslieť.

Ľudia s vadou zraku, ktorou môže byť krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť, boli vždy trochu v nevýhode. Ochranné okuliare sa dioptrické nerobia, takže neostávalo nič iné, než nosiť dioptrické okuliare miesto ochranných. Nebolo to najbezpečnejšie, ale aspoň to trochu chránilo. Tejto nevýhode je koniec. Vďaka firmám, ako je ESS, si môžeme do svojich ochranných alebo streleckých okuliarov nechať namontovať dioptrické vložky. Ako, pýtame sa? Jednoducho...

Kúpiť, vybrúsiť, nosiť

Stačí si k adekvátnym okuliarom kúpiť dioptrickú vložku. Táto vložka v sebe má malé vzorkovníky, podľa ktorých sa vybrúsia naše skla. Jednoducho teda vezmeme do optiky túto vložku a necháme si od nich vyrobiť a zasadiť skla. Pomocou upevňovacej nosovej krytky vložíme dioptrickú vložku do okuliarov a zázrak je na svete. Môžeme si vybrať z niekoľkých variantov - buď je vložka z kovu alebo z plastu. Ťažko povedať, ktorá z nich je lepšia. Kovová obrúčka nemusí byť toľko silná a jej línia zaniká s líniou dioptrických skiel. Plastová je zase ľahšia a lepšie skla bráni. Je na nás, akú vložku si vyberieme.

Pozor na typ okuliarov

V našom obchode nájdeme dioptrické vložky ako plastové, tak kovové. Pri ich výbere je nutné dať si pozor na kompatibilitu s našimi okuliarmi. Nie do každých ide vložka umiestniť. Každopádne ponúkame ako vložky, tak aj okuliare s nimi kompatibilné.

Zobraziť filter produktov
Prehrať video:Zobraziť detail produktu
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
označenie
Cena
Farba
Značka
Materiál