📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac
Dámske tričko / tričko je súčasť ľudského oblečenia dnes bežne používané a slúžiace rovnako ako košele na zakrytie hornej časti tela. Ide o istý pod-druh košele s krátkymi rukávmi (existujú však aj tričká s dlhými rukávmi).

Dámske tričko (tiež ľudovo "triko" a anglicky "T-shirt") je súčasť ľudského oblečenia dnes bežne používané a slúžiace rovnako ako košele na zakrytie hornej časti tela. Dá sa konštatovať, že ide o istý pod-druh košele s krátkymi rukávmi (aj napriek tomu, že existujú tričká s dlhými rukávmi).

Dámske tričká môžu mať golier i gombíky podobne ako košele (nie snáď, že by nebola tričká i bez oboch), ale všeobecne je to pre bežného Čecha menej formálna forma oblečenia (rovnako ako napríklad tzv. mikina) ako práve nejaká tá košeľa.

Z čoho sa dnes moderné dámske tričká vyrábajú?

Dnešné dámske tričká sa štandardne vyrábajú z polyesterových vlákien, bavlnených vlákien, respektíve nejakej ich kombinácie. Mávajú rôznorodé farby a často na nich nájdete aj všelijaké ozdobné texty či obrázky, ktoré sa na dané tričko nanášajú za pomocou rôznorodých technológií (ručná maľba, nášivka, potlač, batikovanie, ...).

V akých krajinách ma môže nosenie dámskeho trička dostať do problémov?

Aj keď vám to možno ani nepríde u nás, sú isté krajiny, kde vás v tričku neuvidia moc radi. Dá sa povedať, že vo väčšine moslimských krajín si musia ženy na verejnosti nechať zájsť chuť na tričko.

Kamkoľvek sa preto práve chystáte na dovolenku, určite neuškodí dôkladne naštudovať detaily a zákony danej krajiny, nech sa potom zbytočne nedostanete do problémov. S ženy očakávajúci pokojnú dovolenku sa tak razom stane západná provokatérka.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Označenie
Cena
Farba
Značka
Hmotnosť (kg)
kg kg