📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Kategória príslušenstva k ďalekohľadom zahŕňa predovšetkým prostriedky na čistenie optiky a na ochranu pred jej zahmlievaním. Citlivé šošovky ďalekohľadov sú totiž náchylné na poškodenie, a to najmä v prašnom prostredí a v náročnom teréne.

Vybrali ste si u nás ďalekohľad, prípadne už doma nejaký máte? Potom by sme odporúčali vybrať si k nemu vhodné príslušenstvo. A to najmä to, ktoré nám pomôže vyčistiť jeho citlivú optiku. V lepšom prípade totiž nečistoty na povrchu šošoviek môžu viesť k skresleniu obrazu, v tom horšom potom k nevratnému poškodeniu šošovky a nutnosti opráv.

Pokiaľ si napríklad na šošovku ďalekohľadu omylom siahnete (prípadne vám na ňu siahne dieťa alebo vám ju napríklad olízne pes), potom na jej povrchu zostane mastný fľak. Tento mastný fľak sa môžeme snažiť rozotrieť prstom, ale často sa jednoducho stane, že tým celú situáciu iba zhoršíme. Potom je vhodné mať pri sebe adekvátne pomôcky, napríklad utierku z mikrovlákna alebo špeciálny vlhčený obrúsok, ktorý je napustený trochou alkoholu, ktorý ľahko rozotrie mastnotu a navyše rýchlo vyprchá, takže nezanecháva ďalšie šmuhy.

Utierky aj alkoholové servítky sú – teda za predpokladu, že sú čisté – šetrné k šošovke. Pri ich využití si ju nepoškriabeme ani inak nepoškodíme. Ďalej máme v ponuke celé čistiace sady na optiku, ktoré sa okrem vyčistenia optiky ďalekohľadu postarajú aj o to, aby sa šošovky ďalej nezahmlievali. Aj keď časť ďalekohľadov už má dnes optiku plnenú plynom, ktorý zahmlievaniu šošoviek minimálne čiastočne zabráni.

Ďalšou možnosťou je použiť čistiace pero na optiku s unikátnou tekutou zmesou, ktorým len prejdete cez optiku ďalekohľadu a zbavíte ju všetkých nečistôt, prachu aj nechcených odtlačkov, a to rovnako ako v prípade utierky z mikrovlákna alebo vlhčených obrúskov úplne šetrne a bezpečne.

Zobraziť filter produktov
Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne
Filter
Dostupnosť
Cena
Farba
Značka