📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

YKK® Zipsy

YKK Zipsy

Svetovo preslávená značka preslávená predovšetkým výrobou najkvalitnejších zipsov. Značka zipsov YKK má najväčší podiel na celosvetovom trhu v tejto oblasti. Spoločnosť bola založená v januári roku 1934 v Tokiu. Spoločnosť sa od svojho prvopočiatku zaoberala ručnou výrobou zipsov, patentiek a gombíkov. Tak to zostalo až do súčasnosti. V roku 1946, rok po ukončení 2. svetovej vojny a vyhorenia hlavnej továrne, bola výroba automatizovaná a bola zaregistrovaná obchodná značka YKK. Tieto písmená sú skratkou názvu spoločnosti, Yoshida Kogyo Kabushikikaisha (Yoshida Company Limited). Dnes YKK nie je len jedna spoločnosť, ale je to celá skupina spoločností - YKK Group.

Ako vlastne ZIPS funguje?

Zips slúži na spojenie dvoch oddelených častí k sebe a tvorí ho niekoľko častí - základom je látková páska, na ktorej je celý zips upevnený, ďalej sú to 2 pásy so zúbkami, ktoré do seba zapadajú, keď cez ne prejde jazdec zipsu, jazdec je opatrený tiahlom pre jeho pohodlné uchopenie a ťahanie. Na zipsu tiež býva na oboch koncoch zarážka, ktorá bráni vyjdeniu jazdca zo zipsu a alebo rozdeleniu zapnutých polovíc. U oblečenia ako napríklad bunda sa nachádza na spodnom konci zipsu vkladacia poistka a na druhej polovici vkladací box, ktoré spoločne vytvoria základ pre spojenie oboch častí a nahrádzajú spodnú zarážku.

Čo je na zipsoch YKK tak jedinečné?

Ako vlastne ZIPS fungujeZips je teda zdanlivo jednoduché zariadenie, zložené z mnohých malých častí. Stačí, aby jedna z nich nebola kvalitná a zníži to kvalitu a spoľahlivosť celého zipsu. Preto si v YKK vyrábajú vlastné výrobné stroje, používajú vlastné materiály, vyrábajú si aj svoje vlastné zúbky a majú svoje vlastné unikátne výrobné postupy. To všetko samozrejme neustále zdokonaľujú a starostlivo stráži pred konkurenciou. A všetky výrobky prejdú prísnou výstupnou kontrolou kvality.

Spoľahlivé a odolné - YKK zipsy to sú kvalitné a funkčné zipsy známe pre svoju dokonalosť a perfektné spracovanie. Vyznačujú sa svojou spoľahlivosťou a to aj po dlhodobom používaní. Vybrané typy zipsov YKK majú vodotesnú úpravu a sú používané pri výrobkoch určených do extrémnych poveternostných podmienok. Zipsy YKK, to nie sú žiadne "no name" zipsy made in China, sú to kvalitné zipsy vyrábané v Japonsku, v Európe či v USA. Tieto zipsy sú veľmi odolné a spoľahlivé a vydrží veľmi dlho. Odpadá tak nutnosť neustáleho prešívania nových zipsov u nohavíc alebo napríklad opráv batohov a tašiek s pokazeným zipsom. Pokazený zips dokáže znehodnotiť celé oblečenie alebo iný produkt a niekedy sú škody nenapraviteľné. Pokiaľ Váš výrobok používa YKK zipsy, na tieto starosti môžete zabudnúť.

YKK ZipsyYKK ZipsyYKK Zipsy

Zipsy YKK majú niekoľko certifikácií. Predovšetkým je to certifikát spoločnosti Oeko-Tex, ktorý osvedčuje nezávadnosť výrobku vo vzťahu k ľuďom a k životnému prostrediu. Ďalšie certifikáty YKK zipsov osvedčujú kvalitu výrobného procesu a produktu samého a splnenie požiadaviek noriem - ISO/TS 16949:2009, OSHMS, ISO 14001:2004 a ISO 9001:2008.

YKk ZipsyYKK ZipsyYKK Zipsy

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne