📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Polyuretán

Predstavte si materiál, ktorý Vás v zime drží v teple a chladí Vás v lete. Materiál, ktorý Vám zabezpečí pohodlný spánok a sladké sny. Inovatívny materiál, ktorý udržuje Vaše jedlo čerstvé a nápoje chladené. Univerzálny materiál, ktorý je využívaný v mnohých produktoch počnúc oblečením až po dosky na surfovanie.

Deň za dňom plytváme energiou v našich domoch. Polyuretánová izolácia cez zimu drží teplo vo vnútri a v lete naopak vonku. To znamená menšie náklady na vykurovanie, ale aj ďaleko menšie množstvo uhlíka ovplyvňujúceho kvalitu našej prírody. Takmer každá novovyrobená chladnička na svete používa ako izolačný materiál práve polyuretán. To je hlavný faktor zaisťujúci, že ochladzovaný vzduch zostane naozaj vnútri chladničky. Polyuretán je používaný v každom kroku cesty chladených potravín na náš stôl. Pre príklad možno uviesť izoláciu chladiarenských vozov, chladiarenských predajných pultov, ale aj samotné obaly potravín. To všetko zaisťuje, že jedlo bude vždy čerstvé a šetrí náklady od samotného zozbierania a zabalenia až po finálnu konzumáciu.

Rovnaké izolačné kvality robia polyuretán vhodným materiálom pre použitie aj v niektorých pomerne extrémnych prostrediach. Len pre príklad, vesmírne obleky majú vrstvy z polyuretánu, ktoré chránia kozmonautov pred umrznutím v extrémne nízkych vesmírnych teplotách. Používa sa tiež v záchranných oblekoch určených do studených oceánskych vôd. Polyuretán je používaný tiež v nábytkárskom priemysle, vo vankúšoch a matracoch, zaisťujúcich ten najväčší komfort. Je to vďaka jeho unikátnym vlastnostiam, polyuretán sa vie prispôsobiť tvaru Vášho tela tak, že môžete nerušene spať a odpočívať. Polyuretán je recyklovateľný. Jednoducho sa vyberie, odstráni a použije pre recykláciu vlastnej energie a vlastností, alebo sa použije do nových produktov.

Obrovskou výhodou polyuretánu je, že prispôsobením jeho molekulárnej štruktúry mu môžete dať nepočetne mnoho užitočných vlastností. Napríklad surfovacie dosky z polyuretánu sú vyrábané tak, aby boli ľahké a pevné. Naopak kolieska takmer všetkých kolieskových korčulí sú vyrobené z odlišného typu polyuretánu tak, aby boli veľmi odolné. Je tiež vo veľkej miere používaný v automobilovom priemysle. Chráni Vás vďaka schopnosti absorbovať nárazy v nárazníkoch, zaisťuje Vám pohodlie pri riadení vďaka odhlučneniu kapoty motora a v neposlednom rade vďaka využitiu v operadlách a sedadlách. Polyuretán robí auto ľahší, čím výrazne znižuje spotrebu paliva. Vďaka tomu sa tiež do ovzdušia dostáva oveľa menej škodlivín.

Polyuretán sa dnes používa takmer vo všetkých priemyselných odvetviach a obklopuje nás bez toho, aby sme si toho boli vedomí. Jeho vlastnosti už vnímame ako samozrejmosť bez toho, aby sme vedeli, že sa jedná práve o polyuretán. Len náhodne, polyuretán sa dnes používa aj v textilnom priemysle nielen pre jeho izolačné schopnosti, ale aj pre jeho vodeodolnosť. Používa sa v obuvníckom priemysle na výrobu podrážok kvôli izolačným schopnostiam a jeho odolnosti a schopnosti absorpcie nárazu. Z rovnakých vlastností sa používa aj na špeciálnych finálnych povrchoch ciest. V stavebnom priemysle ako podlahy, izolácie konštrukcií aj ako akustická izolácia. V leteckom priemysle pre svoju ľahkosť, izolačné schopnosti a odolnosť. V energetickom priemysle pri výrobe zelenej energie, veternej elektrárne a najmä ich lopatky sú vyrobené s využitím polyuretánu. Lodný priemysel atď.

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne