📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Molle systém

Molle systém

MOLLE je skratka pre Modular Lightweight Load-carrying Equipment teda modulárne ľahké vybavenie. Tento ucelený systém výstroje využíva väzby PALS. Označenie MOLLE sa ako originál vzťahuje iba na väzbu vyvinutú a vyrábanú pre ozbrojené zložky americkej armády, britskej armády a mnohé ozbrojené sily aliancie NATO. MOLLE systém bol predstavený v roku 1997, masívne sa rozšíril po 11. septembri 2001 a následnom nasadeniu US army v Afganistane a stal sa štandardom pre modulárnu taktickú výbavu, ako sú napríklad taktické vesty a nosiče balistických plátov alebo športové, taktické opasky, najrôznejšie nosné panely a veľa ďalšej výbavy. Nahradil pôvodný systém ALICE používaný pri prvých modulárnych viestách (systém sa stále používa pri niektorých policajných zložkách). MOLLE systém vyrába priamo pre vládu USA niekoľko dodávateľov na základe exkluzívnych kontraktov. Hoci je MOLLE vlastníctvom Natick Labs (súčasti amerického výskumného vojenského centra), v súčasnej dobe sa označenie "MOLLE" či "MOLLE kompatibilný" používa pre všetky systémy založené na rovnakom princípe. Najpočetnejšiu aplikácii MOLLE nachádzame stále v oblasti produktov pre armádu a iné ozbrojené zložky, ale MOLLE už užívajú aj výrobcovia outdoorových batohov a ďalšej výbavy.

Molle systém

Výbava MOLLE sa upevňuje k popruhovině systému PALS alebo ku štrbinám Laser cut. Tieto dva systémy sú medzi sebou úplne kompatibilné, a tak môže byť napríklad vrecko so štrbinami Laser cut upevnené na väzbu PALS alebo sumka MOLLE s väzbou PALS na štrbiny Laser cut atď.

Aký je rozdiel medzi MOLLE a PALS?

Oba pojmy sa takmer po každé zamieňajú a veľa ľudí ich má v podvedomí ako jednu a tú istú vec. Opak je pravdou. MOLLE je systém výstroje ako celok a PALS väzba je iba jeho súčasťou.

Prečítajte si tiež, ako sa MOLLE výstroj upevňuje k nosiču.

Molle systém

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne