📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Laser cut

Laser cut

Štrbiny Laser cut vychádzajú z konceptu väzby PALS. Je to zatiaľ posledné, moderné a elegantné riešenie. Na rozdiel od klasickej popruhoviny väzby PALS prináša tento systém znateľne nižší profil batožiny, výstroja a výbavy, má nižšiu hmotnosť, tiež eliminuje najviac namáhané miesta známe od väzby PALS - miesta, v ktorých sú popruhy prešité - a znižuje objemnosť, obzvlášť u výstroja ako je napríklad taktická vesta s veľkými oblasťami väzby. Systém je samozrejme, vďaka dodržaniu rovnakých rozmerov a rozstupov štrbín, kompatibilný aj s vybavením so staršou väzbou PALS. Štrbiny Laser cut sú vo väčšine prípadov vyrezané vo veľmi trvanlivom a odolnom nylonu Cordura 1000D (niektorí výrobcovia užívajú 500D - 600D). Výhoda bezo sporu spočíva tiež v tom, že na tkaninu môžu byť aplikované aj tie najmodernejšie maskovacie vzory a pritom odpadá nutnosť aplikovať ten istý vzor či zodpovedajúci odtieň ešte na popruhovinu. U najmodernejších kamuflážnych vzorov býva tiež použitá úprava NIR proti odhaleniu prístrojmi na nočné videnie (aj táto úprava by sa musela u klasickej PALS väzby aplikovať na popruhovinu).

Laser cut

Jedna z prvých značiek, ktorá využila toto riešenie u svojich produktov, bola Direct Action. Rovnako, ako predchádzajúci nosný systém PALS, je aj tento určený predovšetkým pre modulárnu taktickú výbavu, ako sú napríklad taktické vesty a nosiče balistických plátov alebo batohy, taktické opasky, najrôznejšie nosné panely a veľa ďalšej výbavy. Najpočetnejšiu aplikáciu Laser cut nachádzame stále v oblasti produktov pre armádu a iné ozbrojené zložky, ale štrbiny už užívajú aj výrobcovia outdoorových batohov a ďalšej výbavy.

K systému Laser cut sa upevňuje vybavenie a príslušenstvo s PALS väzbou, ktoré označujeme ako MOLLE. Alternatívou k nosnému systému Laser cut je systém PALS. Ako vyplýva z vyššie uvedeného, tieto systémy sú medzi sebou úplne kompatibilné, a tak môže byť napríklad puzdro MOLLE s PALS väzbou upevnené na štrbiny Laser cut alebo sumka sa štrbinami Laser cut na väzbu PALS atď.

MOLLE alebo PALS?

Pojmy PALS a MOLLE sa často zamieňajú a všeobecne sú tieto označenia chápané ako to isté. MOLLE je ale ucelený systém výstroja a PALS väzba je jeho súčasťou.

Prečítajte si tiež,ako sa MOLLE výstroj upevňuje k nosiču.

Laser cut

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne