📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Veľká cena Rigad.cz štvrtýkrát

17. dubna 2018AktualityRigadČas čítania 3 minútyPrečítané: 628x

Rok sa nám s rokom zišiel a pomaly sa opäť blíži nielen vždy úžasný jar, ale aj štvrtý ročník súťaže v mierenej streľbe jednotlivcov z pištole. Ako je už tradíciou aj po minulé roky, akciu organizuje a na svojich pleciach má Rigad, avšak v spolupráci s SSK Semily.

Veľká cena Rigad.cz 2018

Miestom konania je strelnica SSK Semily na adrese Pod Vartou 50 v Semiloch a deň konania potom pripadá na sobotu 5. 5. 2018. A čo povolené kalibre? Podľa slov organizátorov vraj vyhovie akákoľvek pištoľ alebo revolver s kalibrom medzi 6,35 mm - .45.

Štartovné tejto akcie (sľubujúci byť doslova preplnené neuveriteľnými streleckými zážitky, opätovnom videniu priateľov holdujúcim hobby sféram Army, Security, Camping a Outdoor ani nehovoriac) sa nám ustálilo na symbolickej stokorune. Kategória je v rámci zjednodušenia jednotná.

Čo je úplne nevyhnutné urobiť pre prihlásenie?

Ak sa chcete akcie aj vy zúčastniť, tak je úplne nevyhnutné a nutné sa prihlásiť buď telefonicky alebo e-mailom. Ide o p. Medka a príslušné kontaktné údaje sú - ssksemily@seznam.cz alebo telefonicky na č. +420 607 591 160 a to najneskôr do 1. 5. 2018.

Hlásiť sa síce nemusíte, ale iba takto vám môžu prevádzkovatelia garantovať miesto v závode.

Ako je na tom akcia s cenami a harmonogramom?

Čo sa týka cien, tak víťaz pretekov dostane prestížny titul "víťaz Top-Army Shop" a hodnotnú cenu. Pretekári na ďalších popredných miestach obdržia diplomy a vecné ceny.

Program je rozvrhnutý nasledujúcim spôsobom:

08:00 – 09:00 príjazd prvých pretekárov a prezentácia
09:00 – začatie súťaže a začiatok prvej smeny
09:30 – prezentácie ďalších pretekárov a nástup ďalších smien
16:00 – predpokladané ukončenie súťaže a vyhlásenie

Veľká cena Rigad.cz 2018

Čo by ste ešte mali o akcii vedieť?

Čo sa týka záverečných organizačných ustanovení, potom radšej pripomíname nasledujúce:

  • Ako rozhodca, tak aj správca strelnice budú delegovaní ešte pred pretekmi a vlastným nástupom pretekárov.
  • Čas nástrelu pätice rán je päť minút, vlastná súťažná položka tridsiatich rán bude strieľanie v čase dvadsaťminútovom (terč pätnásť rán/desať minút - výmena terčov a znovu terč pätnásť rán/desať minút).
  • Strieľanie je cele v réžii, potrebách a na schopnostiach účastníka, môže si strieľať jednoručne alebo obojručne.
  • Taktiež pozor však na to, že síce vám tu nikto nebráni v tom, vlastniť a aktívne používať svoj pozorovací nástroj akéhokoľvek typu (binokulár, monokulár, statív, ...), je veľmi prísne zakázané ísť sám k terčom!
  • Jedna smena v súťaži bude obsadená asi tak desiatimi až pätnástmi pretekármi.
  • Pred a počas streľby sa nesmie požívať alkoholické nápoje v žiadnej z foriem a pochopiteľne je úplne nevyhnutné aj to, aby daný účastník maximálne rešpektoval ustanovenia a poriadok strelnice, dodržiaval zásady pre bezpečné strieľanie + dbal pokynov zúčastnených rozhodcov.
  • Samozrejme je nutné k aktívnej účasti vlastniť aj zbrojný preukaz a preukaz konkrétnej zbrane.
  • Za onej situácie, že dôjde k nástrelu v rovnakej výške, bude vykonaný rozstrel ďalší a to položkami o piatich ranách až do úplného rozhodnutia. Mimochodom, ak by snáď šlo o nástrel medzi štvrtým až desiatym miestom, potom rozhodne to, čie strela bude bližšie stredu.
  • Súčasťou podujatia bude aj prezentácia sortimentu firiem Rigad, pivovaru Rohozce a Army Arms.
  • Chýbať na mieste akcie nebude ani občerstvenie v miere viac než bohatej.
Autor článku
Rigad
Článok spísal niekto z tímu Rigad na účely odovzdania rýchle informácie smerom k Vám. Autor nie je profesionálny copywriter, pokiaľ teda nie je článok spísaný slohovo na výbornú, nekamenujte nás. Ďakujeme.

Čitateľov ďalej zaujíma

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne