📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Novinka na Rigad: Opasok Magnetix ™ Battle Belt od Agilite Gear ®

4. června 2024AktualityHana SedlákováČas čítania 2 minúty

Nový opasok Magnetix Battle Belt od izralskej značky Agilite Gear vás prekvapí svojimi inováciami, premysleným dizajnom aj spoľahlivosťou v reálnych taktických situáciách. Tento opasok bol dizajnovaný tak, aby eliminoval nedostatky, ktoré bojové opasky často mávajú. Okrem toho obstál na jedničku pri veľmi intenzívnom testovaní v bojových podmienkach. Poďte sa o ňom dozvedieť viac a zistiť, v čom sa odlišuje od ostatných bojových opaskov.

Pripomína vám názov tohto opasku nejakú postavu z obľúbeného seriálu Asterix a Obelix? Niet divu. Magnetix má totiž niekoľko zaujímavých vychytávok, ktoré ho robia nepremožiteľným. Prešiel dlhým vývojom a prísnym testovacím procesom, počas ktorých sa spoločnosť Agilite snažila tento produkt vyladiť na maximum. A podľa užívateľských recenzií to vyzerá, že sa im to naozaj podarilo. Aké sú jeho vlastnosti a v čom je výnimočný?

Magnetix Battle Belt Aglilite Gear, nosič plátov, helma. Zdroj: FiftyShadesofFDE

V zadnej časti opasku Magnetix Battle Belt od Agilite Gear je dvojica silných magnetov. Vonkajšia a vnútorná časť opasku sa k sebe jednoducho nacvaknú. Zdroj: FiftyShadesofFDE

V hlavnej roli magnet

Jedným z hlavných nedostatkov, na ktoré môžete pri mnohých typoch bojových opaskov naraziť, je zložité skompletizovanie vnútornej a vonkajšej časti opasku. Spojiť obe časti dohromady tak, aby presne sedeli a nikde sa nerozbiehali, väčšinou zaberie nejaký čas, vyžaduje cvik a nie vždy sa podarí na prvý pokus. Vo chvíli, keď sa tieto časti spoja zle a v nejakom mieste sa úplne neprekrývajú, vzniká problém. Opasok škrabe, vyhrňuje tričko a netvorí dostatočne stabilnú platformu.

V Agilite Gear preto vynašli spôsob, ako obe časti opasku spojiť doslova v priebehu niekoľkých sekúnd. A to tak, aby sedeli úplne presne a držali ako pribité. Tajomstvo je v magnetoch. V zadnej časti vnútorného aj vonkajšieho opasku je všitá dvojica silných magnetov, ktoré sa k sebe pricvaknú a obe časti opasku pevne držia v úplne rovnakej polohe. Vy už si ich potom len uhladíte okolo tela pomocou velcro panelov, ktoré s výnimkou oblasti so všitými magnetmi vedú po celom obvode, a zaistíte cobra sponou.

A ste pripravení. Vaša zbraň aj vybavenie budú vždy presne na svojom mieste. Obe časti sa dajú rýchlo spojiť aj vo chvíli, keď už máte na vonkajšom opasku výstroj. Tento systém si spoločnosť necháva patentovať.

Opasok Magnetix Battle Belt Agilite Gear s holsterom, pištoľou a zásobníkmi. Zdroj: agiliteinternational.com

Vďaka spevneniu v prednej časti sa opasok Magnetix Battle Belt od Agilite Gear neprevesí. Zdroj: agiliteinternational.com

Prepracovaný vnútorný opasok

Ďalším častým nešvárom pri mnohých modeloch býva nedoriešený vnútorný opasok. Zatiaľ čo vonkajšia časť opasku, ktorá je viac na očiach a nesie všetok gear, býva spravidla nabúchaná a dizajnovo spracovaná čo najlepšie, nezriedka sa stáva, že vnútorná časť zostane ľahko odfláknutá. To má samozrejme vplyv na celý systém a jeho vlastnosti.

Preto si pri Agilite Gear dali na vnútornom opasku naozaj záležať. Pôsobí takmer ako mini verzia toho vonkajšieho. Tento velcro opasok je pevný, polstrovaný a spevnený. Hodí sa samostatne ako EDC opasok a vďaka vystuženiu je vhodný aj na skryté nosenie zbrane.

Koniec opasku tvorí dlhý spevnený „jazyk“, ktorý sa zasúva do vrecka v protistrane. Tým dôjde k dodatočnému spevneniu v prednej časti, čím sa zamedzí nechcenému preveseniu. Nemusíte ale mať obavy, že by bol kvôli tomuto spevneniu zbytočne tvrdý a nepohodlný. Vďaka elastickej sekcii sa pri pohybe ľahko prispôsobí a je komfortný aj pri sadaní, vstávaní a pod.

Opasok Magnetix Battle Belt Agilite Gear s cobra sponou v multicam prevedení. Zdroj: agiliteinternational.com

MOLLE väzba dosahuje na opasku Magnetix Battle Belt Agilite Gear až ku cobra spone. Zdroj: agiliteinternational.com

MOLLE vždy po ruke

Ste zvyknutí, že MOLLE väzba nedosahuje až ku cobra spone a v prednej časti vzniká „hluché miesto“, kam nemôžete umiestniť žiadne vybavenie? Pri opasku Magnetix žiadne také miesto nenájdete. MOLLE väzba totiž na oboch stranách dosahuje až k spone, a to bez ohľadu na konfekčnú veľkosť. Je to vďaka vonkajšiemu skeletónu, ktorý jednak spevňuje prednú časť opasku a zabraňuje preveseniu (podobným spôsobom ako pri vnútornej časti), ale zároveň tiež poskytuje neobmedzený priestor pre vybavenie s MOLLE väzbou.

Čitateľov ďalej zaujíma

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne