📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Concamo, maskovací vzor budúcnosti

26. dubna 2023AktualityRadek MládekČas čítania 4 minúty

Concamo je jedinečný maskovací systém vytvorený na základe poznatkov odborníkov z percepčnej psychológie. Jeho vzhľad sa zakladá na bežne sa vyskytujúcich tvaroch, ktoré výskumníci po mnoho rokov starostlivo analyzovali a vyhodnocovali. Vďaka precíznemu prístupu a starostlivosti tak vznikol mimoriadne účinný vzor. V dnešnej dobe je považovaný za budúcnosť v oblasti kamufláže.

Maskovacie pončo concamo

Ako funguje Concamo?

Tento unikátny maskovací vzor sa skladá z 25 vzájomne sa prelínajúcich vrstiev, ktoré dohromady vytvárajú chaotickú ilúziu. Ľudský mozog je na vnímanie optických klamov a ilúzií pomerne zle vybavený a už po krátkej chvíli dochádza k jeho zahlteniu. Mozog si skrátka potrebuje zjednodušene vysvetliť, čo vidí, a vo vzore začne rozpoznávať prirodzené tvary, ktoré sa v prírode bežne vyskytujú. Vo výsledku potom pozorovateľ prechádza okolo maskovaného človeka bez najmenšieho podozrenia. Kamufláž Concamo tak poskytuje človeku dokonalú ochranu, utajenie a získava mu drahocenný čas na dokončenie úlohy.

Kto za tým stojí?

Matthias Bürgin je zakladateľom a majiteľom spoločnosti Concamo. Vývoju kamufláže zasvätil takmer celý svoj život. Už v 10 rokoch sa začal zaoberať vzormi kamufláže a našťastie pre nás ho toto snaženie neprešlo ani v dospelom veku, kedy pôsobil u Commandos. Vzor Concamo navrhoval na základe skúseností z bojových podmienok a skúseností z reálnych stretov. Vývoju maskovacích vzorov sa venoval ako svojmu koníčku až do roku 1992, kedy došlo k založeniu vzoru Concamo.

Vývoj maskovacieho vzoru Concamo

Na úplnom začiatku vývoja stála myšlienka, že súčasné maskovacie vzory nie sú pre profesionálnych používateľov dostatočné. Spoločnosť začala pracovať na vývoji už v roku 1992 a pokračovala až do roku 2017, kedy nadviazala spoluprácu s odborníkmi z percepčnej psychológie. Úspech na seba nenechal dlho čakať. Ten istý rok došlo k prelomu v oblasti maskovacích vzorov a o rok neskôr bol na veľtrhu IWA predstavený vzor Concamo Green. V súčasnej dobe sa rodina maskovacích vzorov Concamo skladá z ôsmich vzorov, ktoré uspokoja predovšetkým náročných užívateľov.

Maskovacia sieť

Nemecké ozbrojené zložky

Spoločnosť Concamo úzko spolupracuje s certifikovanými dodávateľmi nemeckých ozbrojených síl, aby zaručila najvyššiu možnú kvalitu materiálov a taktiež bezproblémovú logistiku. Prvá jednotka nemeckej spolkovej vlády prijala maskovací vzor Concamo Green ešte pred oficiálnym uvedením na trh v roku 2018. Krátko potom došlo k rozšíreniu vzoru aj do ďalších vládnych inštitúcií v Nemecku. V spolupráci s armádou nasledovalo uvedenie ďalších dvoch vzorov: Concamo Brown a Concamo Beige.

Tri prevedenia pokryjú široké spektrum potrieb

Concamo Green je univerzálny kamuflážny vzor, ktorý dosahuje veľmi dobrý maskovací efekt na takmer všetkých zelenohnedých plochách. Spoločnosť sa pýši tým, že vytvorila univerzálny maskovací vzor, ktorý naozaj funguje. Concamo Brown je špeciálne navrhnutý na použitie v európskych a severoamerických jesenných a zimných lesoch. Uplatní sa tiež v suchých oblastiach s vyšším obsahom červenej farby. Pri používaní maskovacieho vzoru Concamo Brown dochádza k vysokej úrovni utajenia, ktoré bolo predtým možné dosiahnuť iba s tzv. ghillie oblekmi alebo hejkalom. Concamo Beige je určený predovšetkým do suchých oblastí s vyšším obsahom béžovej farby. Ukázalo sa ale, že tento vzor je účinný aj vo vysokohorskom a mestskom prostredí.

A čo nás čaká v dohľadnej dobe?

Sme veľmi radi, že vám môžeme oznámiť, že sa náš sortiment rozšíri o rad produktov spoločnosti Ghosthood, ktorý pre svoje produkty využíva práve kamufláž Concamo. Môžete sa tešiť na vysoko účinné maskovacie prvky, ako sú napríklad maskovacie plachty, siete, šatky, pončá, ghillie obleky a ďalšie zaujímavé produkty spoločnosti Ghosthood, z ktorých niektoré z nich nájdete v našej ponuke už teraz.

Čitateľov ďalej zaujíma

Doprava zadarmo od 200 €
97 % tovaru je na sklade
Garancia vrátenia peňazí
Kamenné predajne