📢 Posúvame sa ďalej: Top–ArmyShop mení meno na Rigad! Chcem si prečítať viac

Kore a FlexFit: detaily, na ktorých záleží!

10. května 2024AktualityHana SedlákováČas čítania 3 minúty

Hľadáte univerzálne a pohodlné pánske doplnky do prírody, na strelnicu, ale aj na každodenné nosenie a voľný čas? Už nemusíte! Máme pre vás nové a štýlové pánske doplnky značiek Kore a FlexFit! Zatiaľ čo značka Kore reprezentuje predovšetkým kvalitné opasky, ktoré umožňujú aj skryté nosenie zbrane, u FlexFit nájdete vysoko kvalitné šiltovky, ktoré v nadchádzajúcom sparnom lete určite oceníte. Objavte, v čom sa tieto výrobky líšia od bežných doplnkov.

Kore Essentials: nová definícia pánskych doplnkov

V dnešnom svete, kedy sú stále trendom výrobky „rýchlokvašky“ s mizivou kvalitou a krátkou životnosťou, predstavuje značka Kore záchytný bod. Ponúka totiž nadčasové doplnky, ktoré boli vyrobené preto, aby vydržali. Doplnky, pod ktoré sa ich výrobcovia môžu hrdo a s pokojným svedomím podpísať. Ako to docielili?

V Kore Essentials sa rozhodli položiť nový štandard pre pánske doplnky, počnúc opaskom, predovšetkým vďaka kombinácii prvotriednych materiálov, precízneho spracovania a neustáleho vylepšovania s dôrazom na spätnú väzbu od zákazníkov. Pretože sú to práve detaily, na čom záleží!

Opasok EDC Gun Kore

Opasky Kore sa hodia k rifliam aj obleku.

Konečne opasok, ktorý sedí!

Pri klasickom opasku s dierkami nikdy neviete. Raz si ho utiahnete príliš, len čo ale skúsite vedľajšiu dierku, už je to zase málo a opasok plandá. Málokedy to vyjde tak, aby vám perfektne sedel a vy ste sa mohli cítiť skvele. Jednotlivé dierky totiž od seba bývajú vzdialené niekedy aj viac ako centimeter. Aby ste si preto mohli utiahnuť opasok tak akurát, budete možno nútení si vytvoriť dierku novú. Vďaka nej vám to konečne bude sedieť... Presne do budúceho veľkého obedu. Po ňom si totiž povolíte opasok o celú ďalšiu dierku a všetko pohodlie vezme za svoje.

Áno, ponúkajú sa aj opasky s tzv. automatickou sponou a dnes už aj v pomerne slušnom prevedení. Práve táto spona sa však môže stať ich slabým článkom. Napríklad v okamihu, keď opasok použijete aj na niečo iné ako na parádu a rozhodnete sa na ňom nosiť napríklad puzdro so zbraňou. Obľúbené Cobra spony sú zase pre mnoho typov nohavíc príliš široké, a navyše postrádajú eleganciu a stále častejšie požadovaný low profile vzhľad. Takže čo s tým? Existuje lepší spôsob?

Práve nad týmto problémom, ktorý mnoho iných výrobcov prijalo ako normu, si v Kore lámali hlavu tak dlho, až našli riešenie. Je ním 10“ (približne 25,4 cm) dlhý ozubený systém umiestnený na vnútornej strane každého opasku. Tento systém poskytuje viac ako 40 nastaviteľných pozícií v rozmedzí ¼“ (cca 6,4 mm) a umožňuje plynulú reguláciu obvodu. Nebývalá prispôsobivosť a zároveň maximálna spoľahlivosť.

K rifliam aj obleku

Kore Essentials ponúka civilný rad opaskov, ktorý je primárne určený na pohodlné každodenné nosenie. Modely Slim Impact, Slim Inspire a Slim Imagine sú vyrobené z celozrnnej kože, ktorá si svoj dokonalý vzhľad uchováva po dlhú dobu. So šírkou 2,86 cm sa radí medzi tenké opasky, sú ale nápadné svojimi dizajnovými sponami. Tieto opasky budú výborne ladiť k formálnemu aj voľnočasovému oblečeniu. Doprajte si kvapku elegancie na každý deň!

O niečo širší model Buffalo (3,8 cm) je vyrobený z byvolej kože. Táto robustná a odolná koža nemá na rozdiel od celozrnnej kože ochranný povlak, v priebehu času tak bude prirodzene meniť svoj povrch a štruktúru a postupne získa zámerne obnosený a dlhoročný vzhľad. Skrátka zreje ako víno. Súčasťou tohto modelu nie je spona, Kore však ponúka mnoho kvalitných kompatibilných spôn vyrobených z kovu alebo nehrdzavejúcej ocele s laserovým gravírovaním.

Opasok Kore s OWB puzdrom na nosenie zbrane

Opasky Kore sú vďaka výstuži vhodné aj na nosenie zbrane a ďalšieho vybavenia.

EDC Gun Kore pre diskrétne nosenie zbrane

Pokiaľ hľadáte opasok, ktorý vyzerá elegantne a nenápadne, ale zároveň vie niečo navyše, potom ste v tejto kategórii správne. EDC Gun Kore opasky sú ideálne pre skryté nosenie zbrane (sú kompatibilné s IWB aj OWB puzdrami) a ďalšieho vybavenia. Sú dostupné vo verzii z top grain kože, z nylonu alebo z uhlíkových vlákien.

Kožený variant sa hodí aj do spoločnosti bez toho, aby na seba pútala nežiaducu pozornosť. Špeciálna povrchová úprava proti oderu tomuto opasku prepožičiava vysokú odolnosť, stále je ale dosť mäkký a pružný na to, aby ste sa v ňom mohli po celý deň pohodlne pohybovať. Nylonová verzia má oproti tej koženej zhruba dvojnásobnú tuhosť. Verzia vyrobená z karbónových vlákien je pre zmenu dimenzovaná na vysoké zaťaženie (až 13,2 kg).

Všetky tieto varianty poskytujú dostatočnú pevnosť, odolnosť a stabilitu. Pri nosení zbrane a iného materiálu sa nijako nedeformujú ani neprehýbajú. Všetko vybavenie drží úplne spoľahlivo na svojom mieste. Ďalším spoločným aspektom je spevnené jadro z patentovaného polyméru, ktoré zaisťuje pohodlné nosenie zbrane a bezpečné tasenie.

Bojové, služobné a strelecké opasky Kore

Bojový opasok Battle B Kore sa skladá z dvoch častí – vnútornej a vonkajšej. Tento systém optimalizuje rozloženie hmotnosti neseného materiálu a umožňuje nosenie full size zbraní, zásobníkov a ďalšieho taktického vybavenia až do hmotnosti 9 kg.

Rovnaké dvojstupňové zloženie má aj služobný opasok Basketweave Duty, ktorý je vyrobený z vysoko odolných vlákien Armortek a vybavený pevnou sponou D2 z ľahkého hliníka. To mu umožňuje pohodlne niesť vybavenie s maximálnou hmotnosťou 13 kg. Patentovaný račňový mechanizmus s duálnym uvoľňovacím systémom udržuje opasok pevne utiahnutý a znižuje riziko, že by ho prípadný útočník aj s vybavením strhol.

Posledným zástupcom opaskov zložených z dvoch častí je Kore IPSC Competition C1 vhodný pre súťažnú streľbu v rámci IPSC a USPSA.

Spony a ďalšie doplnky

Bohaté portfólio kvalitných opaskov s širokou škálou využitia však nie je to jediné, čo môže značka Kore Essentials ponúknuť. Za pozornosť stoja tiež kvalitné spony z kovu alebo nehrdzavejúcej ocele s gravírovaním, šiltovky a tričká.

Chcete v lete flexit? Tak jedine s FlexFit!

Šiltoviek už tradične ponúkame pomerne široký sortiment. Prečo sme sa teda rozhodli rozšíriť ponuku o ďalšiu značku? Šiltovky FlexFit sú totiž veľmi príjemné na nosenie a navyše dobre vyzerajú.

Šiltovka FlexFit v multicam prevedení

Šiltovky FlexFit sú funkčné a dobre vyzerajú.

Či už sa rozhodnete pre klasický Snapback s rovným šiltom, Retro Trucker so sieťovinou pre veľmi horúce dni, Dad Cap z príjemnej bavlny a s mosadznou prackou vzadu alebo klasickú baseballku, ani v jednom prípade nesiahnete vedľa. Vašej pozornosti by tiež nemala uniknúť šiltovka Trucker Mesh, ktorá má namiesto klasického nastavovacieho pásika vzadu elastický pásik takmer po celom obvode a oveľa lepšie sa tak prispôsobí každej hlave.

Všetky šiltovky FlexFit sú dostupné v multicamovom prevedení, dobre držia tvar a majú kvalitné odvetrávanie.

Čitateľov ďalej zaujíma